Заев најави нови смени: Ние сме на почеток од реконструкцијата, следуваат промените во вториот третиот ешалон

-Ние сме на почеток од реконструкцијата, следуваат промените во вториот третиот ешалон, порача вечерва премиерот Зоран Заев за тв Клан. – Треба да се отстранат ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, директорот на РЕК Битола, треба да биде назначен за прв човек на АД ЕЛЕМ, а на негово место да дојде неговиот заменик и претседател на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако денеска денес требаше да бидат познати кои дваесетина директори од јавните претпријатија, дирекции, комисии, фондови и агенции ќе бидат заменети со други ...
| | веќе видена | слични

Одамна најавената смена на директори на јавни претпријатија, дирекции, комисии, фондови и државни агенции нема да биде соопштена денеска. Пред четири дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуките за смена на директорите и заменици-министрите нема да бидат донесени утре. Пред четири дена, премиерот Зоран Заев, најави дека на 9-ти јули ќе се ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, диркторот на РЕК Битола е најсериоозниот кандидат за нов директор на ЕЛЕМ, брифираат за тв 24 партиски извори. Истите извори велат дека се ...
| | веќе видена | слични

Новите директори и раководители на подрачни единици, коалициските партнери ќе ги договараат на ден пред најавената „метла“ во вториот и третиот владин ешалон. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 350 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 187 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави нови смени: Ние сме на почеток од реконструкцијата, следуваат промените во вториот третиот ешалон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: