Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев на 7-ми и 8-ми декември ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон. За ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На вториот ден од работната посета на Брисел заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната средба со еврокомесарот Јоханес Хан и шефицата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија се движи во позитивен правец, ги исполнува зададените критериуми, а ЕУ и НАТО треба да ги признаат напорите и постигнатите резултати и да и ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел средби и со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини како и со комесарот за соседска политика и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 179 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека никогаш не би ја ставил Европа пред барањата на францускиот народ, а тоа го порача неколку дена ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: