Телефонски разговор Заев – Јункер: ЕК ќе ја разгледа можноста за изземање на компаниите од Македонија од анти дампинг мерките за увоз на челик и алуминум

4 копии

Премиерот Зоран Заев телефонски разговараше со претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер. Разговорот, како што соопшти владината прес-служба, доаѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Романската премиерка Виорика Данчила изјави дека утре ќе се обрати до Уставниот суд со барање да ја испита уставноста на одлуката на претседателот на Романија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
4 копии
3 копии

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 167 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телефонски разговор Заев – Јункер: ЕК ќе ја разгледа можноста за изземање на компаниите од Македонија од анти дампинг мерките за увоз на челик и алуминум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: