Заев или Димитриев, кој ќе оди на средба со Могерини со премиерите од Западен Балкан?

Не е исклучена можноста и Зоран Заев да присуствува на премиерската вечера во Брисел, в среда на 24 мај, на која се поканети сите актуелни премиери од Западен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во Македонија и Албанија е резултат на силна работа и на ...
| | веќе видена | слични

Поради актуелната политичка ситуација во земјава уште не се знае кој од политичките лидери ќе присуствува на состанокот на лидерите од државите во регионот во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Високата претставничка за надворешна и за безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера со претседателите на владите на ...
| | веќе видена | слични

Ова, како што јавува дописникот на МИА од Брисел, денеска на прес-конференција во европската престолнина го истакна портпаролката на Европската комисија, Маја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Eвропската комисија засега не открива кој ќе патува во Брисел на средба со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и за безбедност, Федерика ...
| | веќе видена | слични

Ова значи дека во случајот со Македонија, доколку до среда не биде избрана нова Влада со нов нејзин претседател, дека на состанокот на шесте премиери од ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија сѐ уште не открива кој ќе патува во Брисел на средба со шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини, дали тоа ќе биде техничкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поканата е испратена до премиерите. Ние ќе ги потврдиме имињата на оние што ќе присуствуваат на оваа неформална вечера кога ќе бидеме поблиску до датумот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев или Димитриев, кој ќе оди на средба со Могерини со премиерите од Западен Балкан?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: