Хан: За Северна Македонија датум за преговори пред летото


2 копии
4 копии

Во кабинетот на Европскиот комесар за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан сериозно се разгледува можноста да се одложи објавувањето на пакетот за ...
| | веќе видена | слични

Со договорот од Преспа Скопје и Атина го прекинаа 30 годишниот конфликт. Прашањата како прогресот постигнат од страна на Скопје е поврзан со економскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

кономскиот форум што се одржа во Виена донесе и политички пораки – шефот на ресорот проширување во Европската комисија, инаку Австриец, е уверен дека Северна ...
| | веќе видена | слични

Австриска компанија за медицинска опрема заинтересирана за инвестиција во Република Северна Македонија, изјави вицепремиерот задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од Брисел стигнаа нови оптимистички најави дека Северна Македонија во јуни ќе добие одлука за почеток на преговори со Европската Унија, а оти до крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на членството, а поради последното зголемување на минималната плата, се одржа Работна средба на Синдикатот на самостојните јавни научни установи ( ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека ДУИ ги „киднапирало“ премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на државата, Стево Пендаровски. ...
сите 384 | | | веќе видена

До Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) се пристигнати сите барања за цената на струјата и доколку бидат прифатели тоа би значело нејзино зголемување за ...
сите 121 | | | веќе видена

Пратениците Игор Јанушев, шеф на Делегацијата во Парламентарното собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ) и Халил Снопче, член на Делегацијата, учествуваат во Мисијата на ...
сите 142 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска, по средбите со европратениците, преку видеообраќање испрати порака дека ЕУ ...
сите 197 | | | веќе видена

Со цел да обезбеди поддршка за кандидатурата на Шведска за приклучување кон НАТО, американскиот претседател Џо Бајден сигнализираше нов пристап во неговиот ...
сите 100 | | | веќе видена

Временските непогоди кои веќе долго време го зафатија Балканот, причинија огромни материјални штети. Вчеравечер, метеорологот Славчо Попоски,на својот Фејсбук ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: За Северна Македонија датум за преговори пред летото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: