Само 8 лекари специјалисти задолжени за раѓањето и смртта на сите новороденчиња на Гинекологија


Алармот повторно го вклучи бројката од 35 штотуку родени бебиња на Клиниката за гинекологија и акушерство во првите три месеци од 2018-та година. Се родиле ...
| | веќе видена | слични

За случајот со смртноста на 35 бебиња за период од првите три месеци годинава на Клиниката за гинекологија и акушерство во кругот на Клиничкиот центар во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Од вкупно 144 новороденчиња кои завршиле на интензивна нега на Клинигата за гинекологија во Скопје дури 35 починале во изминатите три месеци. Бебињата умреле ...
| | веќе видена | слични

Загриженост, неверување, тага и лутина на лицата на граѓаните кои пред објективот на Алфа коментираат за бројката од 35 починати бебиња за три месеци на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство соопшти дека починатите новороденчиња биле предвреме родени со мали шанси да преживеат. Смртноста на новороденчињата е намалена за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 8 лекари специјалисти задолжени за раѓањето и смртта на сите новороденчиња на Гинекологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: