Заев: Гасификацијата се одвива со добро темпо


7 копии
5 копии
6 копии

Договор за финансиска поддршка за реконструкција и подобрување на енергетската ефикасност на објектите за живот на 20 корисниците на Центарот за помош на лица ...
| | веќе видена | слични

Центарот за помош на лица со ментален хендикеп Порака од Неготино ќе се реконструира со помош на француската меѓународна корпоративна фондацијата „Сент Гобен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународната корпорација Фондацијата Saint-Gobain Initiatives со седиште во Франција и Хабитат Македонија, дел од мрежата на Habitat for Humanity ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овластените инженери и архитекти од Македонија и Бугарија ќе соработуваат и разменуваат знаења и искуства од областа на енергетската ефикасност. Ова, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 94 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Гасификацијата се одвива со добро темпо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: