Заев во Еколог: Со членството во НАТО се отвораат можности за нови инвестиции и развој на приватниот сектор


4 копии

Премиерот Зоран Заев, заедно со градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи и претседателот на ДУИ и коалициски партнер во Владата, Али Ахмети, денеска ...
| | веќе видена | слични

По изборите, како тема се наметнува „метлата“ – за ова во „Печат на неделата“, гости на Сашо Ордановски се потпретседателката на Собранието и потпретседателка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 222 | | | веќе видена

Место Собранието уште веднаш да се повика на Уставот и задачата што му ја дава, опозицијата и власта се подготвуваат за маратонски седници, како на Комисијата ...
сите 348 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во Еколог: Со членството во НАТО се отвораат можности за нови инвестиции и развој на приватниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: