Заев: Единственото прашање на кое сме заглавени е Катица Јанева и нејзиното име


Премиерот Зоран Заев како гостин во студиото на Клан Македонија за преговорите на власта со опозицијата за Законот за јавно обвинителство со кој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Владата никогаш не инсистирала Катица Јанева засекогаш да остане шеф на Специјалното јавно обвинителство, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Македонија мора да се врати правдата, мора да се врати владеењето на правото и правната држава. На аболицираниот Заев и неговата криминална банда и требаа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Да се испитаат сите иниции за криминал на Катица Јанева и СЈО, злоупотребата на службената должност, но и финансиското работење, наместо да бара амнестија за ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО-ДПМНЕ бараат да се преиспита работењето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим и да се покренат обвиненија поради сомеж за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда Рената Тренеска Дескоска во интервју за Фактор вели дека го очекува предлогот од опозицијата за законот за СЈО и дека досега не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 324 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Единственото прашање на кое сме заглавени е Катица Јанева и нејзиното име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: