Заев: Единственото прашање на кое сме заглавени е Катица Јанева и нејзиното име


Премиерот Зоран Заев како гостин во студиото на Клан Македонија за преговорите на власта со опозицијата за Законот за јавно обвинителство со кој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Eдинственото прашање кое сѐ уште е нерешено помеѓу власта и опозицијата околу Законот за СЈО е тоа дали Катица Јанева да остане или не на чело на специјалното ...
| | веќе видена | слични

Владата никогаш не инсистирала Катица Јанева засекогаш да остане шеф на Специјалното јавно обвинителство, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Македонија мора да се врати правдата, мора да се врати владеењето на правото и правната држава. На аболицираниот Заев и неговата криминална банда и требаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Да се испитаат сите иниции за криминал на Катица Јанева и СЈО, злоупотребата на службената должност, но и финансиското работење, наместо да бара амнестија за ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО-ДПМНЕ бараат да се преиспита работењето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим и да се покренат обвиненија поради сомеж за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 213 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 146 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Единственото прашање на кое сме заглавени е Катица Јанева и нејзиното име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: