Втора јавна дискусија за нацрт-амандманите на уставот


На овие прашања одговори премиерот Заев велејќи дека се спасуваме од срамното име ПЈРМ. Универзитетскиот професор Темелко Ристевски имаше неколку забелешки за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев на вториот ден од јавната дискусија за промената на уставните амандмани рече дека меѓународните фактори нема повеќе да ја ...
| | веќе видена | слични

Ниту јас, ниту Вие, ниту моите деца ќе бидат „северномакедонци“, имаме додавка северна, ние остануваме Македонија, нема друга држава со тоа име, долу е Грција, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Универзитетот ФОН попладенво се одржува втората од петте јавни расправи за четирите нацрт-уставни амандмани. Говорници ќе бидат премиерот Зоран заев, ...
| | веќе видена | слични

Вчера на првата јавна дискусија за нацрт амандманите за уставни измени, порачавме дека предложените измени се од интерес на граѓаните, не го загрозуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска со почеток во 12 часот, во свечениот амфитеатар 1 во Универзитетот ФОН, премиерот Зоран Заев ќе учествува и ќе се обрати на втората јавна дискусија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора јавна дискусија за нацрт-амандманите на уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: