Австрија од денеска го презема претседавањето со ЕУ


4 копии
11 копии
5 копии

Во владата имавме гости, дваесетина млади луѓе од повеќе земји од регионот по повод австриското претседателство со ЕУ. Им порачав дека Балканот веќе е сменет, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од амбасадорката на Република Австрија во Република Македонија, Ренате Коблер, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
повеќе

Останато

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 274 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 158 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 64 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија од денеска го презема претседавањето со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: