Заев и Анѓушев на промоција на старт-ап проекти: Влогот во овие бизниси е за заеднички напредок и прогрес


6 копии

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, имаа свои обраќања на настан во организација на Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

ООУ „Св. Климент Охридски“ од село Драчево продолжува да освојува награди. Училиштето во надлежност на Општина Кисела Вода на јавниот конкурс на Град Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Честитки за добитниците на грантовите од повикот Стартапувај! Со поддршка од Фонд за иновации и технолошки развој и Светска Банка од 1.8 милиони евра, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анализа на постојните инструменти за поддршка на мотивирани ученици, пропусти во системот, последици од неквалитетните реформи како и проблемите со кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира проектите од јавниот повик „Стартапувај “. На презентацијата се најавени обраќања на премиерот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонија е загубена држава со Зоран Заев на власт. Зоран Заев и криминалната влада која ја води ја претворија државата во дувло на криминал и корупција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека наместо кривични постапки против функционерите во власта, се случуваат амнестирања од страна на премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Наместо кривични постапки против функционерите во власта имаме амнестирања од страна на премиерот. Зоран Заев е единствениот неколкукратно аболициран премиер ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е единствениот неколкукратно аболициран премиер во Европа, тој е човекот кој ги амнестира од одговорност и криминал сите функционери во неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општина Охрид ќе ги преземе сите активности во согласност со законските прописи, со цел да се исполнат задолженијата што Владата им ги додели на општините, за ...
сите 66 | | | веќе видена

Боки во никој случај не може да го прави целиот овој рекет без поддршка од власта, и без поединци од инстутциите кои треба да го гонат криминалот, вели ...
сите 36 | | | веќе видена

Елиф Елмас излезе со првата изјава по преселбата на Сан Паоло, вели дека е среќен и возбуден што ќе игра во Наполи и најави дека ќе им покаже на сите колку ...
сите 114 | | | веќе видена

Членката на ЦО на СДСМ Мила Царовска придружувана од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и други членови на СДСМ, попладнево одржа маалска ...
сите 42 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева вчера на прес-конференција негираше дека е вмешана во случајот „Рекет“. Обвини дека против неа и нејзиното ...
сите 57 | | | веќе видена

Музичката програма на годинешното издание на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на руските уметници Денис Шаповалов на виолончело и Александер ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Анѓушев на промоција на старт-ап проекти: Влогот во овие бизниси е за заеднички напредок и прогрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: