Продолжи конститутивната седница на Претставничкиот дом на Федерацијата БиХ

3 копии

Конститутивната седница на Претставничкиот дом на Парламентот на Федерацијата Босна и Херцеговина продолжи денеска во Сараево. Седницата започна во ноември ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот секретар на САД, Мајкл Помпео го повика тричленото Претседателство на Босна и Херцеговина да ја прифати Националната годишна програма за соработка со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателите на Нова српска демократија, Андрија Мандиќ и Демократската народна партија, Милан Кнежевиќ, покренаа иницијатива кај српскиот претседател, ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на НСД, Андрија Мандиќ и на ДНП, Милан Кнежевиќ покренаа иницијатива кај српскиот претстедател Александар Вучиќ и кај Милорад Додик да се отвори ...
| | веќе видена | слични

На адресите на институциите на Република Српска, по повод Денот на Републиката, 9. јануари пристигнаа „честитки“ со морбидна содржина. Имено, на нив има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 142 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжи конститутивната седница на Претставничкиот дом на Федерацијата БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: