ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Срцата ни чукаат во еден ритам за една и единствена Македонија (ВИДЕО)

2 копии

Срцата ни чукаат во еден ритам за една и единствена Македонија, напишаа од иницијативата „За заедничка Македонија“ на својот Фејсбук профил. -Граѓани на Република Македонија, бидете на готовс, подготвени за секаква реакција. Заедно, сложни, бројни, мудри и силни. Доаѓа времето за финалната победа. Денес СИТЕ пред Влада во пет. А ако треба И ПОРАНО, велат од иницијативата.
| | веќе видена | слични

Во тек е голема мобилизација по сите градови во Македонија. За заедничка Македонија вели дека народот се подготвува да дојде по своето. Срцата ни чукаат во еден ритам за една и единствена Македонија, напишаа од иницијативата „За заедничка Македонија“ на својот Фејсбук профил. -Граѓани на Република Македонија, бидете на готовс, подготвени за секаква реакција. Заедно, сложни, бројни, мудри и силни. Доаѓа времето за финалната победа. Денес СИТЕ пред Влада во пет. А ако треба И ПОРАНО, велат од иницијативата.
| | веќе видена | слични
5 копии

Стрелачката федерација на Македонија ја даде својата поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Еден од членовите репрезентативец во стрелаштво, Јордан Тасевски во својот ФБ пост вели дека тој како репрепрезентативец на нашата татковина Република Македонија во која тој растел одговорен е за нејзината иднина, како и иднината на сите граѓани, пишува во својот ФБ статус Јордан Тасевски. Ве повикувам сите колеги, граѓани, сонародници! Да си ја зачуваме државата, знамето, името, химната, бидејќи тие ни се само аманет од предците за идните генерации.
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија на социјалните мрежи шири итен повик до граѓаните во кој ги повикува да бидат на готовс и секаква реакција. Причина за оваој повик, како што велат е насилниот обид на пратениците од СДСМ насилно да избере собраниски претседател. Во повикот на Фејсбук се повикуваат сите заедно, сложни бројни, мудри и силни во пет часот пред Влада. А ако треба и порано, објавено е на официјалниот ФБ профил на Граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“. „ За СДСМ е поважна власта од јазикот, името, знамето и носењето на земјата на патот кон федерализација. Така беше и во 93-та со името, 95-та со знамето, така беше и со референдумот 2004-та. Така е и денес. Спремни се да скршат деловник, закони и Устав, само за да дојдат на шверцерски начин на власт“, пишуваат од иницијативата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Планот Б на СДСМ, кој го најавија и претседателот на партијата Зоран Заев и Љупчо Николоски, практично би бил државен удар надвор од сите правила во демократска држава. Дополнително главните полуги на СДСМ веќе го открија валканото сценарио. -Вељаноски ќе го фатите за ушите немиени и ќе го тргнете од седалото, ќе ја востоличите легитимно новата собраниска постава, а не да се глупирате со „почитување процедура“ која е во стартот прекршена. Значи, драги мои другари СДСМовци, освен пенкалото за гласање, ќе ни треба сепак и едно „малку подебелко пенкало со јајца на крајот“ – за преземање на власта која ни ја изгласале граѓаните, пишува еден од главните идеолози на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, кој во очај повикува на насилство. Народот се самоорганизира за да го спречи ова сценарио. Република објави дека самоиницијативно граѓани веќе се организираат и се прават списоци за итна мобилизација на граѓани во случај СДСМ преку узурпирање на претседавачкото место во Собранието или со предизвикување инциденти и кршење на ...
| | веќе видена | слични

Стрелачката федерација на Македонија ја даде својата поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Стрелачката федерација на Македонија ја даде својата поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.Еден од членовите репрезентативец во стрелаштво, Јордан Тасевски во својот ФБ пост вели дека тој како репрепрезентативец на нашата татковина Република Македонија во која тој растел одговорен е за нејзината иднина, како и иднината на сите граѓани, пишува во својот ФБ статус Јордан Тасевски.Ве повикувам сите колеги, граѓани, сонародници! Да си ја зачуваме државата, знамето, името, химната, бидејќи тие ни се само аманет од предците за идните генерации.
| | веќе видена | слични

Една од целите која ја заговарала СДСМ била насилно да се завземе претседавачкото место со цел да се избере претседател на Собрание Албанец и да се почне со спроведување на Тиранската платформа, која е вовед во редефинирање на Република Македонија. Планот Б на СДСМ, кој го најавија и претседателот на партијата Зоран Заев и Љупчо Николоски, практично би бил државен удар надвор од сите правила во демократска држава. Дополнително главните полуги на СДСМ веќе го открија валканото сценарио. -Вељаноски ќе го фатите за ушите немиени и ќе го тргнете од седалото, ќе ја востоличите легитимно новата собраниска постава, а не да се глупирате со „почитување процедура“ која е во стартот прекршена. Значи, драги мои другари СДСМовци, освен пенкалото за гласање, ќе ни треба сепак и едно „малку подебелко пенкало со јајца на крајот“ – за преземање на власта која ни ја изгласале граѓаните, пишува еден од главните идеолози на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, кој во очај повикува на насилство. Народот се самоорганизира за да го спречи ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стратегот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, го најави насилното сценарио кое денес сака да го спроведе СДСМ. Во неговата последна колумна насловена „Пред портите на вистинската криза“ , Фрчкоски ги посоветува Социјалдемократите за уши да го исфрлат Трајко Вељановски од претседавачкото столче во Собранието, затоа што во секоја друга опција - тие немало да формираат Влада. -Наместо да го фатите за уши и да го извадите од вашата кола! Вељановски ке го фатите за ушите немиени и ќе го тргнете од седалото, ќе ја востоличите легитимно новата собраниска постава, а не да се глупирате со „почитување процедура" која е во стартот прекршена (и давате изјави дека Вељановски бил нелегитимен! Па, секако дека е нелегитимен, но што правите Вие од парламантарното мнозинство во врска со тоа е вистинското прашање?) Значи, драги мои другари СДСМовци, освен пенкалото за гласање ќе ни треба сепак и едно ''малку подебелко пенкало со јајца на крајот'' – за превземање на власта која ни ја изгласале граѓаните. Обратното, ќе биде погубно – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓани на Република Македонија, бидете на готовс, подготвени за секаква реакција. Заедно, сложни, бројни, мудри и силни. Доаѓа времето за финалната победа. Денес сите пред Влада во пет. А ако треба и порано, објавено е на официјалниот ФБ профил на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Имаме информација дека денес ќе се обидат насилно да изберат претседател, кршејќи го деловникот за работа на Собранието на Република Македонија. Наспроти барањето на стотици илјади граѓани да се отфрли тиранската платформа, тој срамен документ изготвен во туѓа држава, потписниците и поддржувачите ќе сакаат насилно да го спроведуваат. Заедно, сложни, бројни, мудри и силни. Доаѓа времето за финалната победа, повикуваат од иницијативата.
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Срцата ни чукаат во еден ритам за една и единствена Македонија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: