Белград: Македонско-српски договор за заеднички контроли на Табановце-Прешево


18 копии

Со денешното потпишување на Договорот меѓу владите на С. Македонија и Србија за воспоставување заеднички контроли на граничниот премин за меѓународен патен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најавите на овој начин треба да се намалат бирократските процедури и да се забрза протокот на возила и на тој начин да се намали застојот на возила. На ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Денеска во Белград со министерот за внатрешни работи на Република Србија Небојша Стефановиќ го потпишавме Договорот меѓу владите на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Србија ќе имаат заедничка контрола на граничниот премин Табановце-Прешево. Министрите за внатрешни работи на Македонија и на Србија, Оливер ...
| | веќе видена | слични

Денес во Белград министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го потпиша меѓувладиниот Договор за воспоставување на заеднички контроли на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа ...
сите 540 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белград: Македонско-српски договор за заеднички контроли на Табановце-Прешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: