Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата


2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи, излагачи и одговорни сопственици на расни кучиња како директно засегната страна во дел од предложените законски ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаји повредени од напад на кучиња скитници биле две лица на различни локации во Гостивар, информираат од полицијата. Во првиот случај, ...
| | веќе видена | слични

Кинолошките одгледувачи во Македонија велат дека не се сочласуваат со новото законско решение за заштита и благосотојба на животните, бидејќи како што велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новото законско решение е донесено без да се согледаат последиците, бидејќи приватно право на секој сопственик е дали ќе го кастрира своето домашно милениче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи бара да биде активен учесник во менување и дополнување на Законот за заштита на благосостојба на животните по ...
| | веќе видена | слични

– Можностите и условите во кои живееме не се соодветни и исти како во другите Европски земји. А истите сопственици на кучиња се занимаваат со кинологија и ...
| | веќе видена | слични

Дел од предложените законски решенија се неадекватни, неприфатливи и штетни што се однесува до благосостојбата на домашните миленици и расни кучиња како и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува североисточен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. ...
сите 365 | | | веќе видена

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 271 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 199 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: