Зад Инстаграм гламурот: Ким Кардашијан се соочува со тешки проблеми со псоријаза


 Светот е навикнат на беспрекорните селфи-фотки на познатата старлета и нејзиното семејство, но со една објава на Инстаграм, таа ја смени целосната перцепција ...
| | веќе видена | слични

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест веќе со години се бори со псоријазата. На почетокот успевала да ја прикрие со шминка и имала само по нозете и рацете, но ...
| | веќе видена | слични

 Старлетата не е позната во јавноста како скромна личност, па логично е прашањето за причината заради која одолеа на галантноста од сопругот. Кога станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 112 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зад Инстаграм гламурот: Ким Кардашијан се соочува со тешки проблеми со псоријаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: