Австриските пратеници го одобрија нацрт законот со кој се забранува носење шамија во основно училиште

За да се заштитат од обвиненија за дискриминација против муслиманите, во текстот се споменува „секоја облека во идеолошки или религиозен контекст што ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Австриските пратеници го одобрија нацрт-законот што го предложи коалициската влада на десницата и екстремната десница со кој со забранува носење шамија во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 ...
сите 99 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 98 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австриските пратеници го одобрија нацрт законот со кој се забранува носење шамија во основно училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: