Забрана за капење на една од плажите во Охрид


Недостатокот од вода за пиење во водоводната мрежа во Долно Лакочереј е решен, информираат од МЈП Проаква. Во летните месеци , жителите од оваа месна заедница, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Дефект во канализационата мрежа и нефункционалност на препумпните станици на колекторскиот систем е причината за влевање на фекалии во О хридското езеро кои ...
| | веќе видена | слични

Екипи на МЈП Проаква го санираа преливањето на отпадните води кај Грашница . Стар проблем кој повторно ги вознемири граѓаните , но и надлежните институции. ...
| | веќе видена | слични

Дефект во канализационата мрежа и колекторскиот систем , причина за забраната за капење кај одмаралиштето „Партизан“. Викендов екипите на јавните претпријатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев при посетата на општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не направи во изминативе две ...
сите 581 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Заев ги најавува шведска „Икеа“, „Еколог“ и „Блекстон“, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски исто вели дека има три адути, но ќе ги открие во своето ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Германија.Пендаровски оцени дека ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за капење на една од плажите во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: