Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег


6 копии

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

На патните правци Струга-граничен премин Ќафасан, крак Маврово-Дебар, крак Стража- село Колари и обратно, како и на планинскиот премин Пресека, воведена е ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид, го забрани движењето и на автомобилите кон планинскиот превој Буково. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека поради обилните снежни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи попладнево објави видео од синоќешните насилни протести пред Собранието на Република Македонија. Поради насилно однесување, ...
сите 307 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека капитулантскиот договор на Заев нема да донесе подобар живот. Во партиското соопштение се вели дека државата повеќе ќе тоне ...
сите 348 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов го повикува премиерот Зоран Заев веднаш да покрене постапка за импичмент, најгалсувајќи дека неговиот став ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: