Блејк Грифин го има забивањето на сезоната

Дури и ЛеБрон Џејмс призна – Синоќешното забивање на Блејк Грифин преку Кендрик Перкинс е најдоброто досега во оваа сезона. Имено, во понеделникот, за време на третата четвртина на натпреварот помеѓу ЛА Клиперс и Оклахома Тандер (112-100), Блејк Грифин имаше спектакуларно забивање преку Кендрик Перкинс, нешто слично што му направи и на Русинот Мозгов. Кога ќе се случи нешто вакво, социјалните мрежи се полни со коментари, но највпечатлив сигурно беше оној на ЛеБрон Џејмс, кој „призна“ дека неговото забивање само еден ден претходно, сега е на второ место.
| | веќе видена | слични

Забивањето што Блејк Грифин го изведе на натпреварот против Оклахома слободно може да се прогласи за забивање на годината, иако сме уште на почетокот на 2012. Овој потег го засени и моментот кога Леброн Џејмс го прескокна Џон Лукас при изведување на цепелин. Леброн Џејмс против Чикаго
| | веќе видена | слични

Вчера ви ја прикажавме неверојатната акција на Лебарон Џејмс на паркетот, но сега на ред е неверојатното забивање на Блејк Грифин од Лос Анџелес Клипер против Оклахома Сити Тандер. Натпреварот помеѓу Лос Анџелес Клиперс и Оклахома заврши 112-100 за тимот од Лос Ангелес. Забивањето на годината во видеото подолу. Што мислите, кое забивање изгледа поимпресивно?
| | веќе видена | слични

Блејк Грифин уште еднаш покажа дека е најатрактивен кошаркар во НБА-лигата, овојпат со феноменално забивање преку центарот на Оклахома сити тандер, Кендрик Перкинс. Погледнете го ова страшно забивање.
| | веќе видена | слични

Ден откако Леброн Џејмс постави некоја нова граница кога се во прашања забивањата, прескокнувајќи го противникот со прекрасен цепелин, Блејк Грифин решил да му врати. Кошаркарот на Клиперс изгледа помислил дека мора да врати на забивањето на Џејмс, па така на натпреварот против Оклахома во неколку наврати силовито ја забил топката во кошот на противникот, како пред него да не постоеле играчи. Меѓутоа во третата четвртина од натпреварот помеѓу Клиперс и Тандер, Крис Пол го проиграл Грифин, а овој се залетал и на неверојатен начин ја забил топката преку немоќниот центар на Оклахома, Кендрик Перкинс.
| | веќе видена | слични

Минатогодишниот победник во забивања, Блек Грифин уште еднаш ги покажа своите квалитети на натпреварот со Оклахома Тундер. Кошаркарот на Лос Анџелес Клиперс, Грифин под фаул“закуца“ преку Перкинс. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако Леброн Џејмс постави некоја нова граница на забивање, прескокнувајќи го противникот со сјаен алеј-уп, Блејк Грифин реши да возврати. Кошаркарот на ЛА Клиперс како да се почувствува предизвикан поради она што го приреди Леброн Џејмс, па на натпреварот со Оклахома во неколку наврати моќно заби, како противничките играчи да не постојат за него. Погледнете го феноменалното забивање на Блејк Грифин во третата четвртина од натпреварот против Оклахома.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на ЛА Клиперс Блејк Грифин на неверојатен начин, прелетувајќи го центарот на Оклахома, Кендрик Перкинс, со забивање постигна атрактивни поени на синоќешниот дуел. Само 24 часа по атрактивното забивање на Леброн Џејмс, Грифин ги покажа своите способности во едно од најдобрите забивања на годината. На Перкинс беше очигледно дека му е непријатно по потегот на Грифин, а публиката во салата уживаше во повторувањето на атракцијата. Клиперси на крајот славеа со 112-100.
| | веќе видена | слични

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 725 | | | веќе видена

Прeтседателката на Долниот дом на британскиот Парламент, Андреа Лидсом денеска најави дека на 29 јануари би требало да се одржи дебата и гласање за „планот Б“ ...
сите 381 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 209 | | | веќе видена

Според лидерот на грчката опозиција и според анкетите најверојатниот иден грчки премиер, Кирјакос Мицотакис, долг и трнлив ќе биде патот на македонската ...
сите 87 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера соопшти на граѓаните дека заврши увидот на инспекторите од Агенцијата за лекови, во сите места каде биле ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блејк Грифин го има забивањето на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: