Како да го намалиме апетитот?

Ви го претставуваме Пакетот Еликсир на Младоста. Овој пакет е комбинација на диететски суплементи кои содржат микронутриенти, есенцијални масни киселини, антиоксиданси и хербални екстракти кои го зајакнуваат здравјето, а на организамот му обезбедуват успешна борба против слободните радикали. Производите од овој пакет ќе ви помогнат за кратко време да го зајакнете вашиот организам, да добиете повеќе енергија и отпорност на стрес. Овој пакет содржи : - SLC Vitamin C 350 - SLCAnti-aging - SLC Coenzim Q10 - SLC Female - SLC Calcium Soft Gel ПРИДОБИВКИ - природно производство на енергија, издржливост и ефикасност - заштедувате пари - поздрави заби и коски - намалување на стресот и напнатоста - подршка на процесот за обновување на вашето тело
| | веќе видена | слични

Овие темно-виолетови бобинки растат во Амазонските прашуми и биле основна храна на Амазонките, бидејќи им давале издржливост во тек на целиот ден, поголема енергија, поубава, позатегната кожа, посјајна коса. Затоа познати се и како „супер храна“. Богати се со витамини,минерали,аминокиселини,антиоксиданси,есенцијални масни кисеини. Од витамините ги содржат-Б1,Б2 витамин Ц ,витамин Е. Од минералите ги содржи Калиум ,калциум,железо,магнезиум,фосфор. Содржи и аминокиселини кои се градивен материјал на протеините. Содржи 3 и пол пати повеќе антоцијани(антиоксиданси), во однос на црвеното вино. Антоцијаните го заштитуваат кардиоваскуларниот систем, крвните садови ,ткива, дигестивните органи, мозокот, имат антиинфламаторен ефект и го превенираат стареењето. Акаи дава и подобра кондиција,енергија,го намалува апетитот и желбата за храна го подобрува метаболизмот,ја подобрува работаат на нервиот систем,ја подобрува конзистенцијата на кожата и косата,ја подобрува и функцијата на црниот дроб,и продукцијата на црвени ...
| | веќе видена | слични

Што е протеин?Еден од трите главни микронутриенти кои му требаат на телото за да може добро да функционира (заедно со мастите и јаглехидратите) е протеинот. Протеините се важни за растење и опоравување на ткивата, но имаат голема улога и во варењето на храната, метаболизмот, како и во продукцијата на антитела и борбата против инфекции. Познато е дека протеините учествуваат со 10% во градбата на мозокот и со 20% во градбата на срцето, црниот дроб, скелетните мускули. Но, она што можеби не сте го знаеле е дека протеините имаат значајна улога за развојот и функционирањето на здравиот ум.Кога го варите протеинот, тој се разложува до аминокиселини, кои понатаму се раствораат до 50,000 различни видови на материи што се користат во создавањето на хормони, ензими и невротрансмитери. Не само што овие аминокиселини создаваат блокови на нервни мрежи во мозокот и имаат големи влијание врз расположението и функцијата на мозокот, туку тие се важни и за развојот на мозокот кај новороденчињата. Посебно важен е протеинот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 335 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го намалиме апетитот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: