Дали и вие вака се чувствувате на Св. Валентајн?

Користењето на интернетот со себе носи последици. Од истите последици „страдаат“ сите негови корисници, а реакциите на истите се исти кај секого. Интернетот може да биде навистина фрустрирачко место. Дали погодивме во врска со следниве реакции? Кога ќе се појават скокачките реклами, се чувствувате вака: Кога веб-страна автоматски започнува да пушта музика, се чувствувате вака: Кога видеото се „полни“, се чувствувате вака: Кога некоја непозната личност ќе ве додаде за пријател, се чувствувате вака: Кога погрешно ќе напишете реченица која била навистина паметна, се чувствувате вака: Кога добрата фотографија која сте ја постирале нема ниту еден „лајк“, се чувствувате вака: Кога некој кој се обидувате да го одбегнувате ви пишува секогаш кога ќе се уклучите, се чувствувате вака: Кога текстовите ви покриваат голем дел од видеото кое го гледате, се чувствувате вака: Кога вашите родители ви постираат нешто засрамувачко на вашиот ѕид, се чувствувате вака: Кога некоја веб-страна постојано бара од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е единствениот кандидат кој се пријавил на партискиот оглас за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз, потврдуваат од ...
сите 225 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 245 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 138 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали и вие вака се чувствувате на Св. Валентајн?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: