Нема „трета среќа“ за Џенифер Лопез

Очигледно - нема „трета среќа“ за Џенифер Лопез. Нејзиниот трет брак со колегата Марк Ентони е готов и тоа по седум години и две близначиња. Откако викендов одекна оваа вест, медиумите останаа затечени бидејќи на официјалното соопштение - не му предходеа шпекулации. Сега се „фрлија“ на работа и успеаа да ископаат детали од разводот. Наводно конечната одлука била донесена само неколку часа пред свечената вечера на која минатиот викенд принцот Вилјам и Кејт Мидлтон го запознаа кремот на светскиот шоу-биз. Наместо со сопругот Џеј Ло таму пристигна во друштво на својата мајка Гвадалупе и без венчалниот прстен но, тогаш, покрај принцот и принцезата на Англија никој не го забележа тој момент. Според изјавата на нејзиниот стилист Филип Блок - разводот никого од нивните блиски не го изненадил. Марк имал навика да биде тој што се ќе контролира и во почетокот и се допаѓало, бидејќи конечно пронашла некој кој е доволно силен. До првата криза дошло уште во 2004-та, а проблемите се зголемиле кога во 2008-та мајката на ...
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез Џенифер Лопез, по разводот од Марк Ентони, ќе остане да живее во семејната куќа во Малибу и ќе добие целосно старателство над децата. Судејќи според наводите на медиумите, проблемите започнале по раѓањето на децата, кога бабата Гвадалупе се вселила во њујоршката вила на својата ќерка и зетот. „Се обидуваше да ја стави Џенифер под своја контрола, а Марк не го дозволуваше тоа, зашто сакаше тој да го има главниот збор“, рекол пријател на пејачката, продуцентот Ед Мејер. Друг извор на проблемите бил фактот што Марк сакал да живее во Њујорк, додека на Џенифер повеќе и' одговарал животот во нивната вила во Малибу. „Таа сакаше да биде поблизу до Холивуд, а Марк го сакаше Њујорк. Беше подготвена да се пресели таму за да го зачува бракот, но тоа не беше доволно“, истакнал Мејер. Џенифер Лопез и Марк Ентони се венчаа во јуни 2004 година, само неколку дена по разводот на Марк со бившата мисица, Дајана Торес и само пет месеци откако Џенифер ја прекина врската со Бен Афлек. Иако минатиот викенд Џенифер ...
| | веќе видена | слични

Судејќи по муабетите кои се шират низ јавноста проблемите во бракот на Џенифер Лопез и Марк Антони започнале по раѓањето на децата, кога мајка и на Џенифер, Гвадалупе, се вселила кај нив. "Постојано се обидуваше да ја стави Џенифер под своја контрола, а Марк тоа не го дозволуваше затоа што сакаше тој да го има последниот збор", рекол продуцентот Ед Мејер, пријател на пејачката. Други извори, пак, објавиле дека причината за караниците кои резултираа со развод било тоа што Марк сакал да живее во Њујорк, додека на Џенифер повеќе и одговарал животот во вилата во Малибу. "Таа сакаше да биде што поблиску до Холивуд, а Марк повеќе го сакаше Њујорк. Беше и подготвена да се пресели таму само да го зачува бракот, но очигледно тоа не беше доволно", истакнал Мејер. Џенифер и Марк се венчаа во јуни 2004 година, неколку дена по разводот на Марк од претходната сопруга, убавицата Дајана Торес, и пет месеци откако Џени ја прекина врската со Бен Афлек. Иако минатиот викенд Џенифер и Марк сакале да се запознаат со принцот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 321 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема „трета среќа“ за Џенифер Лопез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: