Лацио заинтересиран за Мело

Поранешниот играч на Јувентус и Фиорентина, Фелипе Мело би можел наскоро да се врати во Серија А. Интерес за него пројави екипата на Лацио. Во моментов 29-годишниот бразилец е член на тимот на Галатасарај со кого има договор до 2015 година. Лацио сериозно е заинтересиран за услугите на Мело и орлите се спремни да испратат понуда во текот на летото. Лично тренерот Владимир Петковиќ инсистирал за неговото доведување на “Олимпико”.
| | веќе видена | слични

Лацио и Зарате се „на нож“, си прават „дубари“, ама оваа последната Зарате ќе го чини 500 000 евра. Сопственикот на Лацио, Клаудио Лотито му одреди голема клубска казна на фудбалерот, половина милион евра, а можеби ќе кулминира и со раскин на договорот кој инаку му е до јуни 2014 година. Зарате ескивирал од редовните обврски од Лацио со тоа што приложил лекарска потврда дека е повреден и побарал неколкудневна поштеда која и му била овозможена, но итриот аргентинец деновите сакал да ги помине на Малдивите. На егзотичното туристичко место Зарате сепак го „уловиле“ фотоапарати на фанови на Лацио и осамнаа по италијанските медиуми што секако го збудале раководството на „лациалите“.
| | веќе видена | слични

Мауро Зарате и онака има многу проблеми со раководството на Лацио, а со последниот потег ќе заработи и парична казна. На Аргентинецот му било дозволено да се врати во својата татковина за да се рехабилитира од повредата која го измачува, но наместо тоа тој бил забележан на Малдивите. Зарате сезонава е дистанциран од првиот тим поради недоразбирањата кои ги има околу потпишувањето на нов договор, а единствено влезе во игра како резерва на дуел од Лига Европа. Откако му биле дозволено да замине за Аргентина, напаѓачот бил забележан од фан на Лацио на Малдивите, по што раководството најави дека ќе му скрати најмалку 30 проценти од следната плата, па дури може да се реши за посериозна санкција.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 22 | | | веќе видена

„Ако барате некој германски министер, дојдете во Македонија“, истакна Хајко Мас, министер за надворешни работи на Германија. На овој начин министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 121 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лацио заинтересиран за Мело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: