Добил 1,4 милион за облог од две фунти

Стив Вајтли, 61-годишен инженер од Ексетер, Велика Британија, за две вложени фунти на обложување на коњички трки освои 1,4 милион фунти. Ова е најголемата добивка во историјата на толку мал влог. - Првиот коњ го типував зашто беше фаворит, вториот бидејќи џокејот е од мојот крај, третиот го носеше истото име како мојот пријател, четвртиот коњ се викаше исто како и селото во близина на мојот дом, а немам поим зошто го избрав петтиот коњ. Седев веднаш кај целната линија, но не можев да ја гледам последната трка. Се тресев како лист. Тоа беше моја вечер. Се уште не можам да поверувам дека освоив толку многу пари. Првиот трошок ќе биде за пат во Австралија - изјави Вајтли..
| | веќе видена | слични

Најсреќниот човек е Британецот Стив Вајтли кој со минимален влог доби повеќе од 3 милиони долари. Вајтли од Девон, од Велика Британија го погоди џекпотот, односно тој е победник на 3 милионска сума на коњски трки. 61-годишниот Вајтли изјави за светските медиуми дека не доаѓа често на коњските трки и оти овој пат дошол бидејќи влезот бил слободен. Не можел да им поверува на своите очи кога во последната трка победила кобилата Лупита чии шанси биле 12:1, а која пред оваа трка изгубила 28 пати по ред. Среќниот Британец истакна дека по случаен избор го заокружил името на коњот за кој сметал дека ќе победи. Тој се уште не може да поверува дека токму тој ја освои милионската сума со толку мал влог. Видеото е превземено од првата македонска интернет телевизија Македонија24. Превземањата се во согласност со условите пропишани од Македонија24
| | веќе видена | слични

"Среќниот Британец со минимален влог добил повеќе од 3 милиони долари. Стив Вајтли од Девон, Велика Британија го погоди џекпотот, односно тој е победникот на пет коњски трски. 61-годишниот Вајтли вели дека не доаѓа често на коњските трки и оти тој ден дошол само затоа што влезот бил слободен. Не можел да им поверува на своите очи кога во последната трка победила кобилата Лупита чии шанси биле 12:1, а која пред оваа трка изгубила 28 пати по ред. -Отидов и случајно ги заокружував имињата на коњите кои по звучност ми одговараа. Јас сум шокиран, овие работи не им се случуваат на луѓето како мене, изјави Вајтли во неверување. "
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 185 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добил 1,4 милион за облог од две фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: