Добил 1,4 милион за облог од две фунти

Стив Вајтли, 61-годишен инженер од Ексетер, Велика Британија, за две вложени фунти на обложување на коњички трки освои 1,4 милион фунти. Ова е најголемата добивка во историјата на толку мал влог. - Првиот коњ го типував зашто беше фаворит, вториот бидејќи џокејот е од мојот крај, третиот го носеше истото име како мојот пријател, четвртиот коњ се викаше исто како и селото во близина на мојот дом, а немам поим зошто го избрав петтиот коњ. Седев веднаш кај целната линија, но не можев да ја гледам последната трка. Се тресев како лист. Тоа беше моја вечер. Се уште не можам да поверувам дека освоив толку многу пари. Првиот трошок ќе биде за пат во Австралија - изјави Вајтли..
| | веќе видена | слични

Најсреќниот човек е Британецот Стив Вајтли кој со минимален влог доби повеќе од 3 милиони долари. Вајтли од Девон, од Велика Британија го погоди џекпотот, односно тој е победник на 3 милионска сума на коњски трки. 61-годишниот Вајтли изјави за светските медиуми дека не доаѓа често на коњските трки и оти овој пат дошол бидејќи влезот бил слободен. Не можел да им поверува на своите очи кога во последната трка победила кобилата Лупита чии шанси биле 12:1, а која пред оваа трка изгубила 28 пати по ред. Среќниот Британец истакна дека по случаен избор го заокружил името на коњот за кој сметал дека ќе победи. Тој се уште не може да поверува дека токму тој ја освои милионската сума со толку мал влог. Видеото е превземено од првата македонска интернет телевизија Македонија24. Превземањата се во согласност со условите пропишани од Македонија24
| | веќе видена | слични

"Среќниот Британец со минимален влог добил повеќе од 3 милиони долари. Стив Вајтли од Девон, Велика Британија го погоди џекпотот, односно тој е победникот на пет коњски трски. 61-годишниот Вајтли вели дека не доаѓа често на коњските трки и оти тој ден дошол само затоа што влезот бил слободен. Не можел да им поверува на своите очи кога во последната трка победила кобилата Лупита чии шанси биле 12:1, а која пред оваа трка изгубила 28 пати по ред. -Отидов и случајно ги заокружував имињата на коњите кои по звучност ми одговараа. Јас сум шокиран, овие работи не им се случуваат на луѓето како мене, изјави Вајтли во неверување. "
| | веќе видена | слични

Останато

Рекетот на власта е формално пријавен пред четири месеци, а изнудата на милиони евра, заканите и злоупотребата на институциите се јавна тајна многу подолго. Од ...
сите 437 | | | веќе видена

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 281 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добил 1,4 милион за облог од две фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: