За 1.500 долари напрвате им спот на Queen

Кој рече дека е потребно многу за одличен спот? Во последно време како да се наметнува трендот на видео-записи кои фановите ги прават за своите идоли. Па така - по видеото кое обожавателите го направија за Мајкл Џексон, дојде ред и на мегабендот Queen. Во склоп со 40-годишнината на постоењето на еден од најуспешните бендови на сите времиња - преку интернет е распишан натпревар за најоригинална идеја за видео запис. Единствено нешто што е одредено - е тоа дека песната на која се работи е - „Sheer Heart Attack“, снимена во 1977. година. Наградата - 1.500 долари и чистото задоволство дека сте дел од една легенда. Овој спот ќе биде првиот видео запис на Queen по „Under Pressure“ од 1999. година. Со оглед на фактот што фронтменот Фреди Меркјури почина во 199-та година, а без него Queen не бива - на потенцијалните филмаџии веројатно добро ќе им дојде способноста за фотомонтажа.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 75 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 261 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 1.500 долари напрвате им спот на Queen

Од:
До кого (е-маил):
Порака: