Williams го изгуби AT&T

Најголемата американска телекомуникациска компанија од оваа сезона нема да се наоѓа на болидот на тимот на Сер Френк Вилијамс, откако договорот кој истече во декември минатата година не беше обновен, иако Британците инсистирале на тоа. Логото на AT&T се наоѓаше на болидот на Williams уште од 2007 година, а како надомест за тоа британскиот тим инскасираше седум милиони долари по сезона. Сепак разочарувачката ланска сезона каде што Williams освоија само пет поени, ги предомисли Американците кои не го продолжија договорот. Според првичните најави, од страна на Ф1 тимот било понудено продолжување на договорот на уште додатни три години, со вкупна вредност од 15 милиони долари, но таквата понуда била одбиена од АТ&Т. Претходно, Williams го загуби и својот најголем спонзор - Philips, а за финансиски добро да се поткова, минатата сезона дури и тргуваше на берзата со акциите од компанијата на Сер Френк Вилијамс. На местото на американската телекомуникациска компанија се очекува да пристигне Катарската национална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Williams го изгуби AT&T

Од:
До кого (е-маил):
Порака: