ТЕСТИРАЈТЕ ГО ВИДОТ: Само мал број од луѓето можат да ги прочитаат сите букви на фотографијата


На видеото се прикажани зборови напишани во боја која незначајно се разликува од бојата на позадината. Дали можете да ја препознаете разликата и да ги воочите зборовите? Тестирајте го својот вид.
| | веќе видена | слични

Wikipedia конечно воведува алатка која ќе ги спаси читателите од бесконечно копање по линкови кои ги поврзуваат поимите и така ќе придонесе за читање на објавените статии. Ако стрелката ви стои над кој и да е хиперлинкуван поим на Wikipedia, ќе видите помал приказ за најава на страницата до која води тој линк, што ви дозволува да ги истражите поврзаните теми без напуштање на она што го читате. Со воведувањето на оваа опција Wikipedia овозможува истражување на темите без напуштање на изворната страница и без отворање голем број дополнителни табови. Малата најава за страниците содржи неколку реченици од целиот текст, дозволувајќи им на читателите да одредат дали темата на која планираат да кликнат е поврзана со темата со која се занимаваат. Фондацијата Wikimedia спроведе многу педантно истражување пред воведувањето на оваа можност, а реакциите беа многу позитивни. Само мал број луѓе ја исклучиле опцијата, што значи дека таа не му смета на стандардниот читател. Промената на Wikipedia донесе и многу поголем број ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕСТИРАЈТЕ ГО ВИДОТ: Само мал број од луѓето можат да ги прочитаат сите букви на фотографијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: