Wi-Fi ни штети? Билки во соба со рутери овенале за 12 дена!

Wi-Fi ни штети? Билки во соба со рутери овенале за 12 дена! Wi-Fi може да наштети на човековото здравје, тврди данска научна група истражувачи на школата Hjallerup. Во неа учениците набљудувале шест билки во иста просторија, под ефект на зрачење од два бежични рутери и во друга просторија без никаква опрема. Во рок од 12 дена 90 проценти од билките во просторијата со рутерите овенале, листовите им пожолтеле, и не покажувале знаци на живот, додека оние во празната просторија останале исти како претходно. Научната група тврди дека тоа јасно го покажува штетното влијание по здравјето на човекот и сите живи растенија ширум светот. Сепак критичарите тврдат дека садниците можеби се исушиле и поради близината на рутерите кои испуштале топлина, а не поради нивното зрачење. Резултатите од овој експеримент ги поддржуваат и холандските научници од Универзитетот Wageningen во кој научниците изложиле 20 стебла јасен на различни извори на зрачење во период од три месеци. Лисјата на стеблата кои биле најблиску до изворите ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Wi-Fi ни штети? Билки во соба со рутери овенале за 12 дена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: