Вулканот Етна се активираше


2 копии

ВИДЕО: Вулканот Етна се активираше Вулканот Етна на Сицилија се активираше ноќта 15 и 16 јуни, а лаавата почна да се излева во текот на ноќта наредниот ден. Иако вулканот повторно потврди дека е активен, сепак огнениот столб не се извишува многу високо, а лавата се излева полека.Секој оној што се нашол по некоја случајност на планината, како што пренесуваат медиумите, не би се чувствувалбезбедно. Како изгледа повторно активирана Етна, погледнете го видеото.
| | веќе видена | слични

Се разбуди вулканот Етна ноќта меѓу 15 – ти и 16 – ти јуни, а врелата лава се излевала во текот на ноќта и наредниот ден. Иако планината оживеала, огнениот столб не оди високо, па лавата полека се излева. Сепак, на оној кој би се нашол на планината не би му било сеедно. А како тоа изгледа может да видите на снимката.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат своето право и ќе гласаат на референдумот. На дофат е историска шанса да се реши спорот за ...
сите 306 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 284 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 126 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вулканот Етна се активираше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: