Косовското прашање е решено, нема што да се зборува за компромиси

2 копии
3 копии

„Непријателски чин“ е одлуката за испраќање на двата офицери во Косово, без консултација со Србија, изјави денеска на ТВ Пинк српскиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Испраќањето офицери на војската на Црна Гора на Косово не е пријателски чин, оцени српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој кажа дека црногорскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Србија се дистанцира од ЕУ и очекува вклучување на САД и Русија во решавање на косовскиот проблем. Што може Белград да очекува од средбата на Доналд Трамп и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очигледно една од најдолго очекуваните средби меѓу лидерите на двете најмоќни земји во светот е клучна за иднината на Балканот. Додека властите во Приштина и ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот заменик премиер, Енвер Хоџај смета дека е мала веројатноста 5 земји членки на ЕУ да ја признаат независноста на Косово, а уште помалку тоа да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големи се шансите решението на косовското прашање да лежи во средбата помеѓу Трамп и Путин во Хелсинки, бидејќи двајцата лидери ќе разговараат на темата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовското прашање е решено, нема што да се зборува за компромиси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: