Вучиќ: Во договорот со Албанците сите по малку ќе изгубиме

3 копии
5 копии

Високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини, изјави дека Европската унија ќе го поддржи секој договор помеѓу Белград и Приштина, кој е во согласност со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високата претставничка за надворешни работи и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, денеска на вториот ден од неформалниот состанок на министрите за надворешни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Британскиот весник „Економист“ денеска објави дека можно е „правиот план“ на српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, да е Србија да ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, веќе некое време зборуваат за размена на територии, но всушност нивниот вистински план би ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
повеќе

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 420 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Во договорот со Албанците сите по малку ќе изгубиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: