Педесет и пет години од уривањето на ридот „Градот” и формирањето на Моклишкото Езеро

3 копии

Денеска се навршуваат 55 години од уривањето на ридот „Градот” и формирањето на Моклишкото Езеро. Историчарот Петре Камчевски за МИА појаснува дека на 5 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 209 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за Законот за јазици, затоа што, како што велат, Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Педесет и пет години од уривањето на ридот „Градот” и формирањето на Моклишкото Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: