Вучиќ до опозиџијата: Не ви се плашам, ќе победам


3 копии
6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се надевам дека ние и Хрватите ќе бидеме доволно паметни за да сфатиме дека само заедно можеме да опстанеме, изјавил претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични

„Што се крие зад изложувањето во јавност на дипломати од амбасадата на САД со организаторите на опозициските протести во Белград“, пишуваат дел од српските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е на дводневна посета во Пчинскиот округ поради кампањата „Иднината на Србија“, а за време на брифингот со новинарите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ го промовираше почетокот на кампањата со отворање на Инстаграм профилот „Иднината на Србија АВ“. На првата објавена ...
| | веќе видена | слични

За време на гостувањето а Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешната емисија на тв „Хепи“ една девојка им го одзема фокусот на гледачите. Имено таа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за телевизијата „Хепи“ рекол дека не постои ниту едно решение за Косово и Метохија ако истото не биде ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ до опозиџијата: Не ви се плашам, ќе победам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: