Вучиќ по апсењето на Ѓуриќ: „Што можеме да ви дадеме? Ништо“

5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска на отворањето на тунелот во Бранчиќ изјави дека „Српската листа“ ќе почека до 20 април да види дали по ...
| | веќе видена | слични

Професор на Факултетот за политички науки и некогашен министер за Косово, Слободан Самарџиќ, оценил дека претседателот на Србија, Александар Вучуиќ очигледно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, прашан за актуелните настани со Косово, одговорил дека ја разгледувал опцијата да ја испрати српската армија, но се ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска одговарајќи на новинарско прашање изјави дека ја разгледувал и опцијата да ја испрати армијата по повод ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ по апсењето на Ѓуриќ: „Што можеме да ви дадеме? Ништо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: