Солиден успех на „Љупчо Сантов“ на натпреварот по спелување на англиски јазик


03.05.2018 Солиден успех покажаа учениците од СОУ „Љупчо Сантов“ на националниот натпревар по спелување Spelling Bee кој што традиционално секоја година се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. мај 2018 (ИНПРЕС) – Ученици од ОУ „Григор Прличев“ постигнаа забележителен успех на големиот спортско-рекреативен настан „Жогарија-лоптарија“ кој за ...
| | веќе видена | слични

10.05.2018 Трето место и пехар освои екипата на СОУ „Љупчо Сантов“ на Државната училишна футсал лига за средни училишта што се одржа во организација на ...
| | веќе видена | слични

10.05.2018 Учениците од СОУ „Гошо Викентиев“ со голем успех и високи резултати се вратија од државниот натпревар на средните електро, машински и сообраќајни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 10. мај 2018 (ИНПРЕС) – Охрид вчера беше домаќин на голем спортско-рекреативен настан „Жонгларија-Лоптарија“ што прв пат се одржува кај нас, а по 13-пат ...
| | веќе видена | слични

09.05.2018 На државниот натпревар по географија што се одржа во Скопје, ученикот Леонид Паунов од ОУ „Малина Попиванова“ ја освои првата награда. Упорно и ...
| | веќе видена | слични

Охрид беше домаќин на голем спортско рекреативен настан насловен како „Жогарија – Лоптарија“. Спортското одмерување на вештините под ова мото се одржува кај ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 150 ученици од осумте охридски основни училишта и најмладите згрижени во детската градинка „Јасна Ристеска“ учествуваат на спортско-рекреативниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Солиден успех на „Љупчо Сантов“ на натпреварот по спелување на англиски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: