“Спартак“ со десетина борачи на изборното првенство во Радовиш

01.03.2017 Краток период по изборот на новиот Управен одбор, БК “Спартак“ ги започна активностите за заживување на клубот и борењето. Тренинзите што се одвиваат во просторииите на клубот ги вратија поранешните членови, со што тие ја подобруваат својата форма. Тоа е и причината нашиот клуб да пријави свои борачи за Државното изборно првенство во младинска и пионерска конкуренција што викендов ќе се одржи во Радовиш. Од “Спартак“ најавија дека во младинска категорија ќе учествуваат 4 борачи, додека во пионерска се планираат петмина.
| | веќе видена | слични

06.03.2018 Солиден успех остварија членовите на БК “Спартак“ на државното изборно првенство за кадети и пионери што се одржа во Радовиш. Борачот Андреј Антов во пионерска конкуренција во категоријата 85 килограми имаше три победи и еден пораз во финалната борба за освојување на првото место, па на крајот се закити со сребрен медал. Ваквиот резултат за него е одлично постигнување, со оглед што учеството на првенството му беше втор официјален настап. Неговиот клупски колега Дејан Митров, кој исто така се натпреваруваше во пионерска конкуренција, во категоријата 62 килограми имаше 2 победи и еден пораз со што ја пропушти можноста да го освои бронзениот медал и се пласираше на четвртото место.
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 227 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Спартак“ со десетина борачи на изборното првенство во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: