Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија се одржа во Будва

5 копии

Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија под мотото „Светот на образование ги брише границите“ се одржа во Будва од 30 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претприемачкото учење и вештини се меѓу клучните слабости што се нотирани за државава во најновиот извештај за напредокот на земјите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 е прогласен за најдобар наставник на просторите на поранешна Југославија, освои прва награда на „365 челенџ 2017" – Мајкрософт филмскиот фестивал, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот Златко Марин денеска им додели признаници на двете одделенски наставнички Анета Велкоска и Жаклина Ристовска од основното училиште „Браќа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 617 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на гостувањето во „360 Степени“ на Алсат-М, тврдеше дека никогаш не кажал дека додека премиерот Зоран Заев е ...
сите 231 | | | веќе видена

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Македонија (ЗМСТАМ) го поддржува јавниот протест кој ќе се одржи во среда на 18 септември, инициран ...
сите 178 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Откако нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска излезе со тврдење дека нејзината состојба е влошена, особено психичката. Од затворот велат дека Јанева уште кога е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија се одржа во Будва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: