Јавна дебата за уставните измени на ФОН во ЖИВО


5 копии

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Уставните измени ќе и помогнат на државата да го остави минатото и да оди напред. Предложените амандмани го гарантираат правото на самоопределување, а јазикот ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните граѓани на Штип, ги презентиравме нацрт-амандманите за уставни измени, за конечно исполнување на повеќе децениското очекување за отворање на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на јавна дебата за уставните измени во Штип: Одговорноста е наша, со пратениците ќе го заокружиме процесот за иднината на земјата и за ...
| | веќе видена | слични

Во тек: Петта јавна дискусија за нацрт амандманите за измени на Уставот. Овој процес на уставни измени ќе гарантира Македонија да стане членка на НАТО и да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавна дебата за уставните измени на ФОН во ЖИВО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: