Што всушност си кажаа папата Франциско, премиерот Зоран Заев и претседателот Ѓорге Иванов на средбата?


2 копии

Папата Франциско оствари средба со политичкиот врв во Република Македонија, но настрана од преносот кој беше прикажан на повеќе телевизиски куќи, Фчерашни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Работната недела ја започнуваме со дожд. Според метеоролозите во текот на цела седмица не очекува облачно време со врнежи од дожд, кој на некои места во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Циклонот „Андреа“ пристигна во Македонија, а со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер. Според вестите кои се објавуваат во регионот, циклонот предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што всушност си кажаа папата Франциско, премиерот Зоран Заев и претседателот Ѓорге Иванов на средбата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: