Матис: Не сум против формирање „Вселенски сили“


Американскиот потпретседател Мајк Пенс неодамна од Пентагон и официјално го најави формирањето на „вселенската организација“ при американската армија. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Американското министерство за одбрана соопшти дека годинава во Вашингтон најверојатно нема да има парада по повод „Денот на ветераните“, која беше наложена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го потпиша законот за годишната одбранбена политика, вреден 716 милијарди долари, јавува "AP". Со новиот закон се ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 285 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матис: Не сум против формирање „Вселенски сили“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: