Анкета во Грција: Еден од двајца Грци смета дека сега треба да се реши името


6 копии

Нешто помалку од половина испитаници или 48,3 отсто се согласуваат дека грчката влада треба во овој момент да се стреми кон постигнување решение на прашањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За тајна дипломатија и дека ги држи граѓаните во мрак, ја обвинуваат грчката влада од опозициската партија Нова демократија и бараат Ципрас итно да го извести ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нова демократија да каже кои имиња ги предлагала во преговорите во минатото и со кои сега се согласува, бараат од грчката Влада во одговор на изјавата на ...
| | веќе видена | слични

Грчката опозициска партија Неа демократиа ја обвини владата во Атина дека води тајна дипломатија и ги држи граѓаните во мрак и бара од премиерот Алексис Ципрас ...
| | веќе видена | слични

Ако Грција не го ратификува договорот, Македонија нема да стане полноправна членка на НАТО. Претходното искуство со прекршување на Времената спогодба покажува ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Владата на РМ нема никакви поделба и разногласија и работи единствена и посветено на решавање на спорови, како и на јакнење на достоинството и идентитетот ...
| | веќе видена | слични

Власта во Република Македонија и премиерот Зоран Заев сами договараат ново име и идентитет со Република Грција, без консултација со опозицијата и претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Отворена е голема можност за решение на прашањето, а Независни Грци појасно да го видат интересот на земјата и да не го спречат постигнувањето решение, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета во Грција: Еден од двајца Грци смета дека сега треба да се реши името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: