Временската прогноза за 2019 година треба да не загрижи

Можеби глобалното затоплување звучи како нешто што се случува само на филмови, сепак ние уште сега чувствуваме сериозни последици. Следната година повторно ќе ...
| | веќе видена | слични

Можеби ви се чини дека глобалното затоплување е нешто што се случува само во филмовите но ние вече чуствуваме сериозни последици. Следната година повторно ќе ...
| | веќе видена | слични

Глобалните температури се на пат да се зголемат за три до пет степени Целзиусови во текот на овој век, што значајно ја надминува глобалната цел за одржување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната, 140 редовна седница на Владата на РСМ го назначи амбасадорот, проф. д-р Ѓорѓи Филипов за координатор на Меѓународната група на експерти од ...
сите 185 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Временската прогноза за 2019 година треба да не загрижи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: