Сончево со мала доумерена облачност на истокот

5 копии
2 копии
25 копии

Може да се каже дека оваа есен ја започнавме со убаво и топло време, со температури како оние на пролет. Но, метеоролозите најавуваат промена. До сабота ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За 6 до 9 дена метеоролозите најавуваат дека ќе падне снег на планините ширум Македонија. Според прогнозата, најмногу снег се очекува на Караџица и тоа над 80 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени.Времето до крајот на оваа недела ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала доумерена облачност на истокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: