На референдум, 61,5 отсто од граѓаните би гласале против Илинденска Македонија

Мнозинството граѓани – 61,5 отсто – би гласале против на референдум за името Република Илинденска Македонија, покажа анкетата спроведена од „М-проспект“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозни сомнежи за фингирана анкета се појавуваат во јавноста по резултатите кои неделава ги објавија Телма, МЦМС и агенцијата „Проспект-М“, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Телма“ и МЦМС со очајнички потези се обидуваат да му го подигнат рејтингот на Зоран Заев, а да му го намалат на Христијан Мицкоски и тоа само на неколку дена ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Ако утре се одржат избори СДСМ би добила најмногу гласови. За неа би гласале 25,5 проценти граѓани, додека за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 20,6 проценти, покажа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозициската ВМРО ДПМНЕ, со предност од 1,7 отсто пред владеачката СДСМ, вака оцениле граѓаните кои ги анкетирал институтот Димитрија Чуповски во својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На референдум, 61,5 отсто од граѓаните би гласале против Илинденска Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: