Викендов времен режим на булевар „Борис Трајковски“

Град Скопје ги известува учесниците во сообраќајот, дека викендов, сабота 08.10 и недела 09.10 ќе се изедуваат прекопи за поставување попречни инсталациии на булевар Борис Трајковски. Во сабота, 08.10 , ќе се работат прекопи пред пред Техноскопа, а вториот пред Салонот за мебел Канапе. Во недела, 09.10 , ќе се доврши прекопот на излезот од салонот за мебел Кристина Дамил. „Ве известуваме дека за време на изведувањето на прекопи булеварот нема да биде комплетно затворен за сообраќај, туку истиот ќе се одвива во фазна регулација, , односно ќе биде биде проодна во секое време една сообраќајна лента и сообраќајот ќе се регулира со знаменца. Исто така ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација при вршење на прекопите. Прекопите ќе се вршат од 08.00 часот до 18.00 часот. Ги молиме сите учесниците , поради ефикасно и безбедно одвивање на сообраќајот, да ја почитуваат поставената сигнализација и воспоставениот режим на сообраќај, информираат од Град Скопје.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека од утре 11.10.2016 вторник, па се до 13.10.2016 сречетврток, од 07 до 22 часот, поради градежни работи на улицата Московска, со посебна сообраќајна сигнализација ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим на дел од коловозот на двете сообраќајни ленти од улицата и тоа во насока на движење од крстосницата со булевар Митрополит Теодосиј Гологанов кон булевар Партизански одреди. Времениот сообраќаен режим на овој дел од трасата ќе важи до завршување на градежните активности.
| | веќе видена | слични

Останато

Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
сите 134 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 222 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 278 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Во рамки на ИФФК „Браќа Манаки“, Кинотека на Македонија, вечер во битолскиот културен центар „Магаза“ ќе приреди изложба и филмски проекции со кои се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов времен режим на булевар „Борис Трајковски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: