Не тргнувајте од работа по овие улици во Скопје

2 копии

Македонија денеска и утре е домаќин на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан, кој е првиот од серијата настани од овој тип што ќе бидат организирани на годишно ниво. За организација на Самитот ќе бидат потрошени 245 илјади евра, а за време на неговото одржување ќе има посебен сообраќаен режим на сообраќајниците околу хотелот Александар Палас и Спортскиот центар Борис Трајковски. Ќе бидат затворени и пренасочени за сообраќај улиците „Јадранска магистрала“, „Скупи“, делови од булеварите „Осми Септември“, „Илинден“, како и другите сервисни улици кои гравитираат кон двата објекта. Посебен сообраќаен режим е предвиден и за обиколницата на автопатот до Скопскиот аеродром.
| | веќе видена | слични
7 копии

Времен режин на сообраќај ќе се воведе од утре до 10 мај на автопатот А1(Е-75) на делницата Велес-Катланово, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Прична за времениот сообраќаен режим се градежните активности што ќе се одвиваат на мост од автопатската делница.
| | веќе видена | слични

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од денеска, па се до 24.04.2018 година, ќе се изведуваат градежни активности за завршно асфалтирање на булеварот Партизански одреди, и тоа од улицата Франклин Рузвелт до раскрсницата со булевар 8.Септември. Поради тоа, на тој дел од булеварот Партизански одреди ќе се воведе привремен сообраќаен режим. Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да го почитуваат воведениот сообраќаен режим и поставената патна сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер денеска како домаќин на Дигиталниот самит во Скопје со автубуски превоз до хотелот „Александар Палас“, а во друштво на Рамуш Харадинај, премиерот на Косово, министерката за економија на Црна Гора Драгица Секулиќ, заменик претседателката на Албанија Сенида Меси, претседателот на министерскиот совет на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Извор: фејсбук профилот на премиерот, Зоран Заев
| | веќе видена | слични

Затворени за сообраќај се улиците  „Јадранска магистрала“, „Скупи“, делови од булеварите „Осми Септември“, „Илинден“, како и другите  улици кои гравитираат кон двата објекта. Посебен сообраќаен режим има и на обиколницата на автопатот до скопскиот Аеродром.
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска како домаќин на Дигиталниот самит во Скопје се превезува со минибус до хотелот „Александар Палас“ каде се сместени гостите. Заедно со него патуваа и Рамуш Харадинај, премиерот на Косово, министерката за економија на Црна Гора Драгица Секулиќ, заменик претседателката на Албанија Сенида Меси, претседателот на министерсткиот совет на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Премиерот фотографијата ја објави на Фејсбук.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Се соочуваме со проблем на завршен тендер од септември 2016 година кој го отвораме после повеќе од шест месеци бидејќи нема реализација, објасни денеска ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не тргнувајте од работа по овие улици во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: