Време: Топло до 36 степени и УВ 9


3 копии
13 копии

Времето во земјава ќе биде сончево и значително потопло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја, особено во западните делови ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
сите 127 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 150 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 130 | | | веќе видена

 Како ќе ви тргне овој понеделник? Со работни успеси или мали тензии? Дали ќе имате доволно мотивација и што ви ја полни енергијата денес? Кликнете на вашиот ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Топло до 36 степени и УВ 9

Од:
До кого (е-маил):
Порака: